Prevencia – základ zdravia

Zdravie je to najcennejšie čo máme a nikdy si ho späť nekúpime keď ho stratíme kvôli zanedbaniu. A práve preto by sme sa mali snažiť čo najviac starať sa o svoje telo, mali by sme mu dopriať to čo potrebuje a nezaťažovať ho chemikáliami, cigaretami a veľkým množstvom alkoholu či nezdravých jedál.

Ak sa však nedajbože niečo stane a nám nie je dobre, treba sa liečiť, pretože aj ten najmenší príznak môže svedčiť o skrytom väčšom probléme. V takýchto prípadoch je dobré sa preliečiť. Nie vždy sú však riešením tabletky, pretože aj tie môžu škodiť a niekedy viac ako si myslíme. Občas stačí len zvýšiť príjem tekutín, jesť viac ovocia a zeleniny, prípadne si poležať.

Keď je však problém väčší, tak je na rade všeobecný lekár Bratislava je veľké mesto a lekárov je tu dostatok, takže si iste každý vyberie lekára, ktorý mu bude vyhovovať. Lekár by vás mal vždy dobre vyšetriť, prípadne spraviť aj nejaké testy a nie hneď od dverí hádzať diagnózy a predpisovať antibiotiká. Takéto predpisovanie tabletiek vidíme často bez rozmyslu, čo môže viac uškodiť ako pomôcť. Ak sme totiž napadnutý vírusom, tak nám antibiotiká nepomôžu a len vybijú dobru mikroflóru v našim tráviacom trakte, čo môže mať za následok zníženie imunity a následné vypuknutie inej choroby.

Niektorí ľudia pred klasickou medicínou preferujú rôzne alternatívne medicíny. Či už ide o čínsku medicínu, akupunktúru alebo homeopatiu. Homeopat je často iba liečiteľ, no sú aj lekári, ktorí túto metódu používajú. Princípom homeopatie je, že sa liečia symptómy ako celok, liečebné látky sa používajú vysoko riedené a podobné sa lieči podobným. Sú ľudia, ktorí týmto metódam vôbec neveria, ale aj takí, ktorí na ne nedajú dopustiť. Ťažko posúdime kde je pravda, a tak je najlepšie asi vyskúšať a vytvoriť si vlastný názor.

Keďže sme magazín pre ženy, tak sa nedá nespomenúť aj lekár vyslovene ženský - gynekológ. V tejto oblasti je prevencia naozaj dôležitá, a tak každá dáma, ktorá má gynekologické problémy alebo zavŕšila 18 rokov by mala navštíviť tohto doktora. Následné preventívne prehliadky sú veľmi dôležité a netreba na ne zabúdať, pretože výsledný problém pri zanedbaní zdravia môže byť veľmi ťažko liečiteľný.

Nezabúdajme teda, že zdravie máme len jedno a späť ho už nedostaneme, ak si ho zničíme. A tak sa o seba starajme, jedzme zdravo, športujme a navštevujme pravidelne lekárov.

Magazín pre ženy Magazín pre mužov men.sk